Press "Enter" to skip to content

Cena husky i różne myszoskoczki

Jeżeli przy wyborze psa kierujemy się wyłącznie jego ceną, to nie ma sensu zawracać sobie głowy kupowaniem zwierzęcia rasowego, a tym bardziej z rodowodem. Przykładowy owczarek husky ceny może bowiem posiadać odstraszające i w takim wypadku do wyboru pozostają dwa wyjścia.

Najlepiej jest odwiedzić schronisko dla zwierząt i stamtąd wziąć jakieś porzuconego przez właścicieli albo bezdomnego pieska i jest to chyba wybór najlepszy, gdyż takie psy zawsze są wdzięczne nowym właścicielom za danie im domu i opieki. Drugim sposobem, jeżeli już upieramy się przy husky, będzie polowanie w internecie na tanie oferty sprzedaży, a nawet takie pozbawione opłat, a jedynie polegające na oddaniu psa w tzw. dobre ręce.
Husky nie jest psem łatwym w utrzymaniu. Owszem, świetnie się prowadzi, ale ma duże wymagania ruchowe, więc jeśli nie zamierzamy poświęcić mu dostatecznej ilości czasu, lepiej jest wziąć innego pieska albo nawet zgoła całkiem inne zwierzątko, na przykład jakiegoś małego gryzonia.
Można przyjrzeć się śwince morskiej, rodzajom chomików albo przejrzeć rasy myszoskoczków i wybrać takie zwierzątko, które i wizualnie i w zachowaniu będzie nam najbardziej odpowiadało i nie zabierało za wiele naszego cennego czasu.
Ten ostatni, myszoskoczek, w hodowli właściwie występuje jeden, pochodzący z Mongolii suwak mongolski i jak pokazuje nomenklatura zoologiczna, jest niczym innym, jak rodzajem myszy. Hodujemy go więc tylko w klatce, której nie zdoła przegryźć.