Press "Enter" to skip to content

Odpowiednia karma dla psa

Temat żywienia pojawia się właściwie na każdym forum dotyczącym psów. Zdania, co do najlepszej dostępnej karmy są podzielone. Jedni będą twierdzić, że Acana lub Royal Canin to najlepsza karma, Eukanuba również znajdzie wielu zwolenników.

Tak naprawdę to, czym będziemy karmić naszego pupila, odzwierciedli się na jego zdrowiu. Przykładowo, jeśli karma będzie zbyt sucha, a nasz pies nie będzie pił za dużo wody, mogą pojawić się problemy z nerkami. Odpowiednia wartość odżywcza to podstawa, karma powinna zawierać nie tylko mięso, ale także inne składniki. Również wartość kaloryczna jest istotna. Inne zapotrzebowanie na pokarm ma szczenię, a inne starszy pies. Boo dorosły będzie jednak jadł dużo mniej, niż owczarek niemiecki w tym samym wieku. Tak, jak u człowieka, karmienie psa jest sprawą dosyć indywidualną. Producenci owszem, podają propozycję ilości podawanej karmy, ale to właściciel powinien zaobserwować, jaka dawka jest odpowiednia dla jego pupila. Jeżeli sucha karma w ogóle nas nie przekonuje, możemy zdecydować się na podawanie psu własnoręcznie przygotowanego jedzenia. Zanim do tego przystąpimy, powinniśmy dowiedzieć się, jakich składników najbardziej potrzebuje w danym momencie życia. Dla przykładu, dorosły pies może spożywać surowe mięso, podczas gdy młodemu powinno podawać się mięso gotowane.
Niestety jednoznaczna odpowiedź na pytanie, jaka karma jest najlepsza nie jest możliwa w ogólnym przypadku. To właściciel danego psa powinien zaobserwować, jaki pokarm jest najlepszy dla jego pupila.